Harmonogram szczegółowy
Harmonogram szczegółowy studiów podyplomowych
„Psychologia edukacyjna z przygotowaniem pedagogicznym”
Forma zajęć:
Piątki (Pt) – online (TEAMS)
Soboty (Sb) – stacjonarnie
Terminy zajęć:
Piątki (5 godz.) – 15:00-16:30, 16:45-19:00
Soboty (5-10 godz., najczęściej 8 godz.) – 9:00-10:30, 10:45-12:15, 13:15-14:45, 15:00-16:30
12:15 – 13:15 – przerwa obiadowa (obiad we własnym zakresie)
(w. – wykład dla wszystkich, ćw. – ćwiczenia w grupach)
I semestr – 16.09.2023-25.11.2023
(55 godzin wykładów oraz 60 godzin ćwiczeń x 2 grupy)
16.09.2023 (Sb) – Inauguracja studiów podyplomowych – Collegium Novum, sala 52, ul. Gołębia 24
- 9:30-14:00 (5w.) – dr Jerzy Lackowski / Dydaktyka ogólna
- 15:00-19:00 (5w.) – dr Stanisław Kowal / Wprowadzenie do pedagogiki
22.09.2023 (Pt) – online (TEAMS)
- 15:00-19:00 (5w.) – dr Mariusz Noga / Prawo oświatowe dla psychologa
23.09.2023 (Sb)
- 9:00-13:00 (5w.) – dr Mariusz Noga / Prawo oświatowe dla psychologa
(Collegium Witkowskiego, Aula Tischnera, ul. Gołębia 13)
dr Jerzy Lackowski / Dydaktyka ogólna (SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sala nr 1)
- 14:00-15:30 (2 ćw.) – Grupa 1
- 15:45-17:15 (2 ćw.) – Grupa 2
dr Alicja Adamiec-Zgraja / Metodyka udzielania pomocy psych. w edukacji (SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sala nr 2)
- 14:00-15:30 (2 ćw.) – Grupa 2
- 15:45-17:15 (2 ćw.) – Grupa 1
29.09.2023 (Pt) – online (TEAMS)
- 15:00-19:00 (5w.) – dr Alicja Adamiec-Zgraja / Metodyka udzielania pomocy psych. w edukacji
30.09.2023 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sale nr 1 i 2
dr Jerzy Lackowski / Dydaktyka ogólna (sala 1)
- 10:00-12:15 (3 ćw.) – Grupa 1
- 13:15-15:30 (3 ćw.) – Grupa 2
dr Alicja Adamiec-Zgraja / Metodyka udzielania pomocy psych. w edukacji (sala 2)
- 9:00-10:30; 10:45-12:15 (4 ćw.) – Grupa 2
- 13:15-14:45; 15:00-16:30 (4 ćw.) – Grupa 1
6.10.2023 (Pt) – online (TEAMS)
- 15:00-19:00 (5w.) – dr Alicja Adamiec-Zgraja / Metodyka udzielania pomocy psych. w edukacji
7.10.2023 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sale nr 1 i 2
dr Julia Łosiak-Pilch / Diagnoza psychologiczna w edukacji (sala 1)
- 9:00-10:30; 10:45-12:15 (4 ćw.) – Grupa 1
- 13:15-14:45; 15:00-16:30 (4 ćw.) – Grupa 2
dr Alicja Adamiec-Zgraja / Metodyka udzielania pomocy psych. w edukacji (sala 2)
- 9:00-10:30; 10:45-12:15 (4 ćw.) – Grupa 2
- 13:15-14:45; 15:00-16:30 (4 ćw.) – Grupa 1
13.10.2023 (Pt) – online (TEAMS)
- 15:00-19:00 (5w.) – dr Julia Łosiak-Pilch / Diagnoza psychologiczna w edukacji
14.10.2023 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sale nr 1 i 2
dr Julia Łosiak-Pilch / Diagnoza psychologiczna w edukacji (sala 1)
- 9:00-10:30; 10:45-12:15 (4 ćw.) – Grupa 1
- 13:15-14:45; 15:00-16:30 (4 ćw.) – Grupa 2
dr Alicja Adamiec-Zgraja / Wsp. rozwoju dzieci i młodzieży – inspiratorium psychologa (sala 2)
- 9:00-10:30; 10:45-12:15 (4 ćw.) – Grupa 2
- 13:15-14:45; 15:00-16:30 (4 ćw.) – Grupa 1
20.10.2023 (Pt) – online (TEAMS)
- 15:00-19:00 (5w.) – dr Stanisław Kowal / Wprowadzenie do pedagogiki
21.10.2023 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sale nr 1 i 2
dr Julia Łosiak-Pilch / Diagnoza psychologiczna w edukacji (sala 1)
- 9:00-10:30; 10:45-12:15 (4 ćw.) – Grupa 1
- 13:15-14:45; 15:00-16:30 (4 ćw.) – Grupa 2
dr Alicja Adamiec-Zgraja / Wsp. rozwoju dzieci i młodzieży – inspiratorium psychologa (sala 2)
- 9:00-10:30; 10:45-12:15 (4 ćw.) – Grupa 2
- 13:15-14:45; 15:00-16:30 (4 ćw.) – Grupa 1
27.10.2023 (Pt) – online (TEAMS)
- 15:00-19:00 (5w.) – dr Alicja Adamiec-Zgraja / Wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży – inspiratorium psychologa
28.10.2023 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sale nr 1 i 2
dr Julia Łosiak-Pilch / Diagnoza psychologiczna w edukacji (sala 1)
- 9:00-10:30; 13:15-14:45 (4 ćw.) – Grupa 1
- 10:45-12:15; 15:00-16:30 (4 ćw.) – Grupa 2
dr Alicja Adamiec-Zgraja / Wsp. rozwoju dzieci i młodzieży – inspiratorium psychologa (sala 2)
- 9:00-10:30 (2 ćw.) – Grupa 2
- 10:45-12:15 (2 ćw.) – Grupa 1
dr Stanisław Kowal / Pomiar osiągnięć edukacyjnych (sala 2)
- 13:15-14:45 (2 ćw.) – Grupa 2
- 15:00-16:30 (2 ćw.) – Grupa 1
17.11.2023 (Pt) – online (TEAMS)
- 15:00-19:00 (5w.) – dr Alicja Adamiec-Zgraja / Wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży – inspiratorium psychologa
18.11.2023 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sale nr 1 i 2
dr Stanisław Kowal / Pomiar osiągnięć edukacyjnych (sala 1)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 1
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 2
dr Julia Łosiak-Pilch / Diagnoza psychologiczna w edukacji (sala 2)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 2
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 1
24.11.2023 (Pt) – online (TEAMS)
- 15:00-19:00 (5w.) – dr Stanisław Kowal / Pomiar osiągnięć edukacyjnych
25.11.2023 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sale nr 1 i 2
dr Julia Łosiak-Pilch / Diagnoza psychologiczna w edukacji (sala 1)
- 9:00-10:30; 10:45-12:15 (4 ćw.) – Grupa 1
- 13:15-14:45; 15:00-16:30 (4 ćw.) – Grupa 2
dr Stanisław Kowal / Pomiar osiągnięć edukacyjnych (sala 2)
- 10:00-12:15 (3 ćw.) – Grupa 2
- 13:15-15:30 (3 ćw.) – Grupa 1
Praktyka ciągła w przedszkolach 30 godz.
II semestr – 1.12.2023-2.03.2024
(10 godzin wykładów oraz 75 godzin ćwiczeń x 2 grupy)
1.12.2023 (Pt) – online (TEAMS)
- 15:00-19:00 (5w.) – dr Agata Krasucka / Praca z dzieckiem z ind. potrzebami edukacyjnymi
2.12.2023 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sala nr 1
dr Alicja Adamiec-Zgraja / Wsp. rozwoju dzieci i młodzieży – inspiratorium psychologa
- 9:00-11:15; 11:30-13:00; 14:00-16:15; 16:30-18:00 (10 ćw.) – Grupa 1
8.12.2023 (Pt) – online (TEAMS)
- 15:00-19:00 (5w.) – dr Krzysztof T. Piotrowski / Projektowanie uniwersalne w edukacji
9.12.2023 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sala nr 1
dr Alicja Adamiec-Zgraja / Wsp. rozwoju dzieci i młodzieży – inspiratorium psychologa
- 9:00-11:15; 11:30-13:00; 14:00-16:15; 16:30-18:00 (10 ćw.) – Grupa 2
16.12.2023 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sala nr 1
dr Alicja Adamiec-Zgraja / Wsp. rozwoju dzieci i młodzieży – inspiratorium psychologa
9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 114:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 2
13.01.2024 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sale nr 1 i 2
dr Dorota Kowalczyk / Praca z dzieckiem z ind. potrzebami edukacyjnymi (sala 1)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 1
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 2
dr Alicja Adamiec-Zgraja / Wsp. rozwoju dzieci i młodzieży – inspiratorium psychologa (sala 2)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 2
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 1
20.01.2024 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sale nr 1 i 2
dr Dorota Kowalczyk / Praca z dzieckiem z ind. potrzebami edukacyjnymi (sala 1)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 1
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 2
dr Agata Krasucka / Praca z dzieckiem z ind. potrzebami edukacyjnymi (sala 1)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 2
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 1
27.01.2024 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sale nr 1 i 2
dr Agata Krasucka / Praca z dzieckiem z ind. potrzebami edukacyjnymi (sala 1)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 1
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 2
dr Alicja Adamiec-Zgraja / Metodyka udzielania pomocy psych. w edukacji (sala 2)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 2
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 1
3.02.2024 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sale nr 1 i 2
dr Krzysztof T. Piotrowski / Projektowanie uniwersalne w edukacji (sala 1)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 1
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 2
dr Alicja Adamiec-Zgraja / Metodyka udzielania pomocy psych. w edukacji (sala 2)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 2
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 1
24.02.2024 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sale nr 1 i 2
dr Katarzyna Fundament / Interwencja kryzysowa i mediacje (sala 1)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 1
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 2
dr Alicja Adamiec-Zgraja / Metodyka udzielania pomocy psych. w edukacji (sala 2)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 2
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 1
2.03.2024 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sale nr 1 i 2
dr Katarzyna Fundament / Interwencja kryzysowa i mediacje (sala 1)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 1
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 2
dr Alicja Adamiec-Zgraja / Metodyka udzielania pomocy psych. w edukacji (sala 2)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 2
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 1
Praktyka ciągła w szkołach podstawowych (30 godz.)
Praktyka ciągła w szkołach ponadpodstawowych (30 godz.)
III semestr – 8.03.2024-15.06.2024
(15 godzin wykładów oraz 70 godzin ćwiczeń x 2 grupy)
8.03.2024 (Pt) – online (TEAMS)
- 15:00-19:00 (5w.) – dr Stanisław Kowal / Etyka i rozwój zawodowy nauczyciela psychologa
9.03.2024 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sale nr 1 i 2
dr Stanisław Kowal / Etyka i rozwój zawodowy nauczyciela psychologa (sala 1)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 1
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 2
dr Dorota Kowalczyk / Wspieranie nauczycieli i rodziców w działaniach edukacyjnych (sala 2)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 2
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 1
15.03.2024 (Pt) – online (TEAMS)
- 15:00-19:00 (5w.) – dr Julia Łosiak-Pilch / Doradztwo edukacyjno-zawodowe
16.03.2024 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sale nr 1 i 2
dr Stanisław Kowal / Etyka i rozwój zawodowy nauczyciela psychologa (sala 1)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 1
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 2
dr Julia Łosiak-Pilch / Doradztwo edukacyjno-zawodowe (sala 2)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 2
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 1
12.04.2024 (Pt) – online (TEAMS)
- 15:00-19:00 (5w.) – dr Mariusz Noga / Profilaktyka i promocja zdrowia psychicznego
13.04.2024 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sale nr 1 i 2
dr Mariusz Noga / Profilaktyka i promocja zdrowia psychicznego (sala 1)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 1
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 2
dr Julia Łosiak-Pilch / Ocena funkcjonalna – zadania i instrumenty (sala 2)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 2
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 1
20.04.2024 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sale nr 1 i 2
dr Julia Łosiak-Pilch / Ocena funkcjonalna – zadania i instrumenty (sala 1)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 1
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 2
dr Alicja Adamiec-Zgraja / Poradnictwo ped.-psych. i psychoedukacja (sala 2)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 2
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 1
11.05.2024 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sale nr 1 i 2
dr Dorota Kowalczyk / Wspieranie nauczycieli i rodziców w działaniach edukacyjnych (sala 1)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 1
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 2
dr Julia Łosiak-Pilch / Ocena funkcjonalna – zadania i instrumenty (sala 2)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 2
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 1
18.05.2024 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sale nr 1 i 2
dr Alicja Adamiec-Zgraja / Poradnictwo ped.-psych. i psychoedukacja (sala 1)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 1
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 2
dr Krzysztof Piotrowski / Techniki uczenia się (sala 2)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 2
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 1
25.05.2024 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sale nr 1 i 2
dr Dorota Kowalczyk / Wspieranie nauczycieli i rodziców w działaniach edukacyjnych (sala 1)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 1
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 2
dr Krzysztof Piotrowski / Techniki uczenia się (sala 2)
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 2
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 1
8.06.2024 (Sb) – SPUJ, ul. Wiślna 3, II piętro, sala nr 1 (odrobienie zajęć z 16XII2023)
dr Alicja Adamiec-Zgraja / Wsp. rozwoju dzieci i młodzieży – inspiratorium psychologa
- 9:00-11:15; 11:30-13:00 (5 ćw.) – Grupa 1
- 14:00-16:15; 16:30-18:00 (5 ćw.) – Grupa 2
15.06.2024 (Sb) – termin rezerwowy
Praktyka ciągła w placówce/-kach/ oświatowej/-wych/ (30 godz.)